Zakup mieszkania do remontu generalnego – czy warto?

Rynek nieruchomości jest duży i niezwykle zróżnicowany. Zazwyczaj, mamy możliwość nabycia lokalu w stanie deweloperskim, gotowego do zamieszkania lub przeznaczonego do remontu. Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania, które jego wymaga?

Podczas przeglądania ogłoszeń z nieruchomościami, można znaleźć prawdziwe perełki. Niestety, część z nich wymaga gruntownego remontu – czy warto zdecydować się na zakup takiego lokalu?

Opłacalność każdej inwestycji, powinno się zbadać. Czasami wymagany jest tylko lekki remont ograniczający się do odświeżenia mieszkania, a innym razem, jego całkowita przebudowa.

Jaki jest przybliżony koszt remontu?

Decydując się na gruntowny remont, powinniśmy liczyć się z kosztem w wysokości 1000 – 2000 złotych, za metr kwadratowy (zakładając, że wielkość powierzchni mieszkania, to ok. 50 metrów kwadratowych). Im większe mieszkania, tym koszt remontu pojedynczego metra, spada. Zminimalizowanie kosztów może nastąpić, poprzez efektywne udzielanie się w pracach i wykorzystywanie materiałów najmniej trwałych. Jeśli zdecydowalibyśmy się na remont tego samego mieszkania, wykorzystując materiały najwyższej jakości i zlecając wszystkie prace podwykonawcom, wyniósłby nas o wiele więcej.

Jaki jest stan budynku, w którym znajduje się mieszkanie?

Przed zakupem, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze stanem budynku, w którym znajduje się mieszkanie. Nie ma sensu go remontować, jeśli znajdujące się w nim instalacje, są przestarzałe lub działają nieprawidłowo.

W jakie lokale warto inwestować?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania, znajdującego się w niedużym budynku, w centrum. Dobrze byłoby, gdyby jego powierzchnia, wynosiła co najmniej 50 metrów kwadratowych. Nieopodal niego, powinny znajdować się przystanki komunikacyjne, sklepy, przychodnie lekarskie, szkoły i przedszkola.

Jeśli po wykonaniu obliczeń, okaże się, że różnica pomiędzy mieszkaniem gotowym do wprowadzenia się, w podobnej lokalizacji, a tym przeznaczonym do remontu, wyniesie minimum 1000 złotych na metr kwadratowy, warto w nie zainwestować.

Be the first to comment on "Zakup mieszkania do remontu generalnego – czy warto?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*