Remont w mieszkaniu – ściany jak malowane!

Zbliżające się wakacje są okresem, w którym większość z nas myśli o remoncie mieszkania czy konkretnych pomieszczeń w domu. Ważne jest, aby prace odpowiednio zaplanować i zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wiele osób zastanawia się, jak wybrnąć z problemu malowania ścian – dla wielu osób to jedyna, słuszna metoda. Obecnie jednak często wraca się do innych sposobów. Czy malowanie ścian to obecnie najpopularniejsza forma ich zdobienia? Zdecydowanie nie. Coraz więcej osób bowiem powraca do metody tapetowania. Wynika to przede wszystkim z dostępności wspaniałych wzorów oraz łatwych metod aplikacji.

Malowanie ścian nie wymaga specjalistyczny umiejętności, jednak konieczne jest odpowiednie przygotowanie ścian do tego procesu. W pierwszej kolejności uzupełnienie wszelkich ubytków w tynku, kolejno zmatowienie powierzchni oraz jej oczyszczenie. Dopiero po tych zabiegach możliwe jest rozpoczęcie malowania. Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniej farby – dopasowanej nie tylko kolorystycznie, ale i do konkretnego pomieszczenia. Inne bowiem farby będziemy wykorzystywać w salonach, inne w łazienkach, a jeszcze inne w kuchniach. Warto pamiętać, iż farby wykorzystanie w kuchni powinny być odporne na wnikanie brudu, ścieranie czy działanie wilgoci.

Coraz popularniejsze jest powracanie do tapetowania. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż obecnie na rynku dostępne są liczne wzory tapet, o zróżnicowanych fakturach, kolorach. Każdy wśród nich znajdzie model odpowiedni dla siebie. Istotne jest również, iż tapety można nie tylko samodzielnie przyklejać – wiele z nich dostępnych jest w formie samoprzylepnej, co znacznie skraca czas pracy i ułatwia remontowanie mieszkania. Tapety dostępne są w sklepach internetowych – znajdziemy w nich szeroki wybór wzorów i kolorów w zróżnicowanych cenach i o zmiennych parametrach.

Be the first to comment on "Remont w mieszkaniu – ściany jak malowane!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*