Dziewczyna z pociągu – Paula Hawkins

Życie ludzkie potrafi być dla nas niezwykle interesujące. Nie musimy znać ich historii, aby ułożyć własną. Obserwacja niektórych z nich, z czasem może stać się czymś więcej niż czynnością wykonywaną z nudy. Osoby te mogą być dla nas ważniejsze niż my sami. Co w przypadku, gdy nie potrafimy rozróżnić wyimaginowanej fikcji od rzeczywistości? Poznajcie Rachel – bohaterkę „Dziewczyny z pociągu” – powieści napisanej przez Paule Hawhins.

Rachel Watson jest dziewczyną, która każdego dnia musi pokonywać drogę do pracy pociągiem. Jest bardzo nieśmiała, a jej zachowanie różni się od zachowania osób, które pokonują tą samą drogę, tym samym środkiem transportu – nie czyta książek, nie rozwiązuje krzyżówek i nie przegląda czasopism. Każdego dnia pociąg przejeżdża obok miejsca, w którym stoi dom. Rachel bardzo się na nim skupia i zauważa, że mieszka w nim młoda para. Podróż do pracy (i z niej) spędza na układaniu historii z ich udziałem. Nadaje im imiona i jest pewna, że sposób w jaki żyją jest idealny i pozbawiony wad. Nie rozumie, że jest to nie możliwe. Każdy ma mniejsze lub większe problemy. Jest zraniona i nie dopuszcza tej myśli do siebie. Pewnego dnia zauważa coś, co zupełnie nie pasuje do wykreowanej przez nią rzeczywistości. Poważnie zastanawia się nad tym, czy zostać zwykłą podróżniczką, czy może kimś, kto mógłby mieć wpływ na prowadzone przez nich życie.

Paula Hawkins jest niesamowita, a „Dziewczyna z pociągu” tylko to potwierdziła. Mimo, że jest to jej debiut, zyskała duże grono wielbicieli i… nie dziwię się. Fabuła skrywa wiele tajemnic, jednakże wprawieni czytelnicy rozgryzą je wcześniej niż powinni. Jeśli wielbionym przez nas gatunkiem jest thriller, to wspomniana powieść powinna znaleźć się na naszej półce. Jeśli kolejne książki jej autorstwa będą tak samo dobre (a przypuszczam, że będą), zostanie jedną z najlepszych autorek na całym świecie.

Be the first to comment on "Dziewczyna z pociągu – Paula Hawkins"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*